איך ליצור קהילה סביב מוצר? 4 שלבים לבניית קהילה מנצחת

לפעמים בניית קהילה סביב אפליקציה היא תהליך יותר ארוך, מורכב ויקר מפיתוח האפליקציה עצמה | במקביל, התמורה עבור קהילה מוצלחת היא גדולה יותר מזו שתביא גם האפליקציה הטובה בעולם | כך בונים ומשמרים קהילה נאמנה
איך ליצור קהילה סביב מוצר? 4 שלבים לבניית קהילה מנצחת
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

מפתחים מוצר טכנולוגי? רוצים שהוא יתרומם ויצליח, ולא ייעלם כמו רוב האפליקציות והמוצרים שניסו לכבוש את לב המשתמשים?

בטח הבנתם שבניית קהילה סביב המוצר היא צעד מפתח בדרך להצלחה באקוסיסטם כיום.

במובן מסוים, הקהילה שנבנית סביב האפליקציה שלכם חשובה יותר מאיכות האפליקציה עצמה, ובאותו האופן, בניית הקהילה לעתים קרובות מתגלה כמשימה מורכבת יותר מהפיתוח.  

אז איך בונים קהילה סביב מוצר? יש המון דרכים של שיווק באינטרנט. מכיוון שלא כולנו מומחי נטוורקינג ומנהלי סושיאל, ניתן להיעזר בייעוץ ושירותים חיצוניים.

יחד עם זאת, ניתן גם לצאת לדרך עצמאית לפי מפת הדרכים שנפרט בהמשך, הכוללת ארבעה שלבים – לפני ההשקה, לקראת ההשקה וטיפוח.

אל תפספסו!

יש לכם רעיון לסטארטאפ? צריכים מיקוד והכוונה כדי לקחת אותו קדימה? מצוין. אנחנו נשמח לקחת חלק במסע שלכם – השאירו לנו פרטים וניצור קשר מיידי לתיאום פגישה.

* פגישת ייעוץ עסקי ראשונה ללא עלות

4 שלבים לבניית קהילה מנצחת

לפני: היכרות עם קהלים קיימים

במהלך פיתוח המוצר שלכם או הקמת אפליקציה, קרוב לוודאי שכבר בניתם פרסונות וקהלים – אותם לקוחות תיאורטיים שלהם המוצר מיועד.

זה הזמן להגיע לאנשים האמיתיים. עשו שימוש בקהלים שהגדרתם כדי להגיע לקבוצות – ברשתות החברתיות, ברשימת דיוור או בחיים האמיתיים – וליצור איתן קשר.

אם המוצר שלכם הוא בתחום B2B, תוכלו ליצור רשימה של עסקים שאליהם הוא מכוון.

כבר בשלב זה, התחלתם לבנות קהילה. כעת, דברו עם האנשים שמרכיבים אותה.

הזמינו כמה אנשים בולטים מקרב הקהילה שלכם, משפיענים בתחום או בעלי קהילות נושקות, ושבו איתם לקפה.

דברו איתם באופן גלוי על המוצר, והבינו מהם מה הם צריכים, מה חסר להם ואיך ניתן לשפר את חייהם. התקשרו למנכ"לים של חברות שעשויות להיות לקוחות פוטנציאליים, וצרו איתם קשר אישי.

לקראת: עדכונים מתהליך הפיתוח

אז חדרתם כבר לקבוצות רלוונטיות, אולי כבר פתחתם קהילה דיגיטלית משלכם, אולי הצלחתם להרים מפגשים פיזיים של חברי הקהילה, ואולי יצרתם רשימת דיוור ענפה ונוצר כבר באזז סביב המוצר שלכם.

כעת אנחנו מתקרבים להשקת האפליקציה או התוכנה, וכדאי לעורר את השיח בקהילה.

ספקו לחברי הקהילה עדכונים בזמן אמת על שלבי הפיתוח, שחררו צילומי מסך, שתפו את הקהילה כאילו האנשים שמרכיבים אותה יושבים אתכם בישיבת המוצר.

אם הדבר אפשרי, שחררו גרסת בטא לקבוצה מצומצמת של חברי קהילה, ובקשו מהם פידבקים והצעות לשיפור.

תנו להם להרגיש חלק מהעשייה. החברים בקהילה יחזירו לכם בנאמנות, אמון, חיבור למוצר ולעשייה של הסטארט-אפ שלכם.

בניית קהילה סביב מוצר

אל תחכו! רוצים להתחיל?

יש לכם רעיון לסטארטאפ? צריכים מיקוד והכוונה כדי לקחת אותו קדימה? מצוין. אנחנו נשמח לקחת חלק במסע שלכם – השאירו לנו פרטים וניצור קשר מיידי לתיאום פגישה.

* פגישת ייעוץ עסקי ראשונה ללא עלות

ההשקה: אירוע אקסקלוסיבי

הגיע הרגע הגדול, הכל מוכן והמוצר שלכם מוכן לצאת אל אוויר העולם. חשפו את תאריך ההשקה בפני חברי הקהילה באופן פרטי, במייל או בטלפון.

בקשו מהם לתמוך בכם בזמן מהלכי ההשקה, לחלוק חוויות שלהם מהשימוש במוצר ולספר לחבריהם.

במקביל, אם אפשר, ערכו אירוע השקה "פרטי" ואקסקלוסיבי לחברי הקהילה, כדי להודות להם על האמונה, הסיוע והאינפוט.

אחד האלמנטים החשובים ביותר ביצירת קהילה נאמנה הוא לתת לחברים בה להרגיש שהם שחקן חשוב בקבוצה, שדעתם נחשבת וכשמגיעה להם תודה – הם יקבלו אותה.

עוד רכיב שמחזק את קיום הקהילה הוא החיבור בין חבריה. קהילה מגובשת ומאוחדת שחבריה מכירים האחד את השנייה, תמשיך להוות בסיס יציב למוצר שלכם. אירועי השקה פיזיים או דיגיטליים, שמספקים הזדמנות לחיבור והיכרות הם מעולים לביסוס קהילה חזקה.

טיפוח: תוכנית נאמנות ותוכנית שגרירים

עכשיו המוצר קיים וזמין, וקהילה – לא משנה אם היא קטנה, בינונית או גדולה – מתקיימת סביב המוצר, וצריך לעבוד על השימור שלה. גם מוצרים מנצחים עם קהל נאמן עלולים להיכשל במידה ויזניחו את הקהילה שלהם.

צרו תוכנית נאמנות, שמתגמלת חברי קהילה עבור פעולות שהם עושים בתוך המוצר או כדי לקדם אותו.

אפליקציות רבות מאפשרות למשתמשים להתקדם במעלה סולם נאמנות, ולקבל מדליות וירטואליות וכדומה כתגמול. כשמשתמש מגלה שהוא "משתמש זהב" – רמת הנאמנות שלו למוצר גדלה.

צרו תוכנית שגרירים, שהופכת משתמשים מן השורה לשחקנים פעילים בקידום המוצר שלכם. זהו את חברי הקהילה הנאמנים והפעילים ביותר.

הציעו להם להצטרף לתוכנית שגרירים, שבמסגרתה הם יתוגמלו (במינוי חינם, מוצרים, נסיעה למשרדי החברה או אף תשלום) עבור פעילותם לקידום הקהילה והמוצר שבליבה.

כך תזכו לפיזור גיאוגרפי ודמוגרפי של התוכן שלכם, ותספקו למשתמשים פוטנציאליים חדשים פנים של אדם אמיתי, שקרוב אליהם, שיסמכו עליו לגבי דעתו בנוגע למוצר.

לא לפחד מדרך ארוכה – בניית קהילה סביב מוצר היא מורכבת

זכרו – בניית קהילה היא תהליך ארוך ומורכב. למרות שנמנו כאן שלבים לכאורה פשוטים לקראת בניית קהילה חזקה, כל אחד מהם דורש זמן וסבלנות. קהילה היא דבר דינמי, אנשים מצטרפים ונוטשים מדי יום, והיזם צריך להאמין בדרך. הראו את הפנים שלכם, הפכו את המוצר למזוהה אתכם באופן אישי, צרו קשר אותנטי עם האנשים – והקהילה תגדל. רק להתאזר בסבלנות.

אז מאיפה מתחילים?

יש לכם רעיון מנצח? נעים מאוד, אנחנו StartPlan ויש לנו מטרה אחת ברורה – לכוון אנשים כיצד לקחת את הרעיון שלהם קדימה ולהגדיל את הסיכויים שלו להפוך לסטארט-אפ.

אנחנו עובדים עם אנשים שיש להם רעיון לסטארט-אפ, ונותנים להם את הידע והכלים כדי להפוך ליזמים.

אנחנו נשמח לסייע ולקחת חלק במסע שלכם – השאירו לנו פרטים ונכוון אתכם אל הצעד הבא.

 
זה הזמן. רוצים לקדם את הרעיון?

יש לכם רעיון לסטארטאפ? צריכים מיקוד והכוונה כדי לקחת אותו קדימה? מצוין. אנחנו נשמח לקחת חלק במסע שלכם – השאירו לנו פרטים וניצור קשר מיידי לתיאום פגישה.

* פגישת ייעוץ עסקי ראשונה ללא עלות

אל תפספסו את תכנית הסטארטאפים שלנו

בואו נקדם את הרעיון!

אל תפספסו. השאירו עכשיו פרטים וניצור אתכם קשר מיידי לתיאום פגישה.

בואו נקדם את הרעיון!

אל תפספסו. השאירו עכשיו פרטים וניצור אתכם קשר מיידי לתיאום פגישה.